O FESTIVALU

Svi zaJedno Hrvatsko Naj

Festival nematerijalne kulturne baštine, turističkih manifestacija, atrakcija i destinacija, Vukovar

Tijekom nekoliko festivalskih dana na nekoliko lokacija više od 1000 sudionika koji će sudjelovati u različitim programima i radionicama promijenit će sliku Vukovara – Vukovar, simbol hrvatskog zajedništva, postat će mjesto na kojem se okupljaju sudionici i gosti iz svih dijelova Hrvatske, ali i iz drugih zemalja.

Prezentacija kulturne baštine, eno-gastro prezentacije, dječji programi i kreativne radionice, razne atrakcije i predstavljanje turističkih manifestacija i destinacija, ulična kazališta, razni performeri i koncerti uz nastupe plesnih skupina jamstvo su dobre zabave za cijelu obitelj.

Tijekom nekoliko festivalskih dana šetnjom po Vukovaru možete doživjeti dio atmosfere pojedinih turističkih manifestacija koje se tijekom godine održavaju u različitim dijelovima Hrvatske (od gastromanifestacija, tradicijskih i etnomanifestacija do uličnih festivala). Pozitivne vibracije i odlična atmosfera uz atraktivne programe pretvaraju ulice i trgove grada Vukovara u mjesto susreta različitih kultura, gastronomija i zabave, čuvajući i prezentirajući najbolje od hrvatske zaštićene nematerijalne kulturne baštine, povezujući Hrvate iz domovinske i iseljene Hrvatske, uz prezentaciju kulturne baštine nacionalnih manjina, ali i drugih zemalja koje će se prezentirati na sljedećim festivalima. Vidimo se !

szhn-m-2023

PROGRAM FESTIVALA

3.5.- 5.5.2024.

PETAK, 3.5.

TRG REPUBLIKE HRVATSKE
10:00 Dječji program „Cvjetni korzo“ (kolažni program u kojem sudjeluju djeca iz Dječjeg vrtića Vukovar 1, dječja edukativna predstava „Galeb Marko“, dječje kazalište Šareni svijet)
17:30 Povorka sudionika kroz grad i sudjelovanje u programu svečanog otvorenja 6. festivala “SVI zaJEDNO HRVATSKO NAJ”
18:00 SVEČANO OTVORENJE (Sinjske mažoretkinje i mali alkari, KUD Tena iz Đakova, KUD Kolo iz Vukovara, KUD Sveti Juraj iz Krasa na otoku Krku, dječja skupina FA Zagreb-Markovac iz Zagreba, KUD Bjelovar iz Bjelovara, KUD Ivan Vitez Trnski iz Nove Rače, KUU Milan Begović iz Vrlike, Bjelovarski graničari-husari 1756 iz Bjelovara, HORKUD Golub iz Bjelovara, Udruga žena Katarina Zrinski iz Bjelovara, Viteško udruženje Kumpanjija iz Blata na Korčuli, Povijesno-plesna udruga Kontea iz Konjščine, povijesna postrojba Vitezovi Vranski iz Pakoštana, vokalni sastav Kantalice iz Zadra i vokalni ansambl L.I.P.E. iz Siska)
19:30 Čupakabra animatori na štulama
19:30 VUKOVAR PLEŠE – plesni program, Plesni klub L4 Dance, Vukovar
20:00 DrugA STRANA Festivala – Hit do Hita, grupa Babylon i Mateja Ištuk
21:15 Fire show Martiniuss cirkus
21:30 Koncert JOLE

VUKOVARSKI KORZO
09:00 – 20:00 Eko-etno sajam – degustacija/prodaja autohtonih proizvoda
09:45 Dječja skupina „Cvjetni korzo“ – mimohod do Trga RH
19:00 Skupina Čupakabra – animacijski program na štulama

VUKOVARSKI KORZO – livada preko puta Veleprometa
10:00 – 18:00 Festival igračaka Ivanić Grad u gostima (pauza od 14.00 do 16.00 sati)

MOST JEAN MICHEL NICOLIER
11:00 – 12:00 White quartet – koncertni nastup gudačkog kvarteta

SUBOTA, 4.5.

TRG REPUBLIKE HRVATSKE
09:00 Cirkus Martiniuss – Clown Show program za djecu
09:30 Skupina Čupakabra – Dječja predstava Cirkus Kolibris (ispred pozornice)
10:00 – 11:00 Jesmo mali al’ smo važni Dječji vrtić Vukovar 1, Vukovarski golubići, Plesni klub Mambo, Dječji zbor Kristalići iz DND Petrovsko
10:00 Cirkus Martiniuss – animatori na štulama (ispred pozornice)
10:00 – 13:00 Izložba solarnih automobila “SOELA” Promotivna vožnja do Vukovarskog vodotornja
11:00 Skupina Čupakabra – žongleri animatori na štulama (ispred pozornice)
11:00 Baština.hr – dječja skupina FA Zagreb-Markovac iz Zagreba
11:15 Baština.hr – KUU Milan Begović iz Vrlike
11:30 Baština.hr – KUD Bjelovar, program „Bilo naše Bilogore“
12:00 Baština.hr – KUD Ivan Vitez Trnski iz Nove Rače
12:15 Baština.hr – KUD Sveti Juraj iz Krasa, općina Dobrinj
12:45 Baština.hr – KUD Vinac iz Stankovaca i Vokalni sastav Kantalice iz Zadra
13:15 Baština.hr – KUD Kamen Sirač iz Sirača
16:00 Baština.hr – Viteško udruženje Kumpanjija iz Blata na Korčuli
16:15 Baština.hr – prezentacija TZO Bilje-Kopački rit: KUD Vardarac s prikazom pokladne svečanosti „Udaranje pijetla“ i LD Vardarac sa predstavljanjem manifestacije Paprika Fest
16:30 Puhački orkestar Rozga iz Dubravice – glazbeni program
16:50 Prezentacija TZ područja Banovina – Pounje i Kestenijade iz Hrvatske Kostajnice
17:00 Prezentacija TZ Petrinja – Festival lončarstva i keramike FLIK
17:15 Baština.hr – KUD Petar Zrinski iz Vrbovca
19:00 VUKOVAR PLEŠE – plesni program, Plesni klub L4 Dance iz Vukovara i Povijesno-plesna udruga Kontea iz Konjščine
21:00 Plamingo Arts i Mad Sun Rises – animacijski program s vatrom
21:30 Koncert grupe RIŠPET

VUKOVARSKI KORZO
09:00 – 20:00 Eko-etno sajam – degustacija/prodaja autohtonih proizvoda
09:00 dječja skupina FA Zagreb-Markovac iz Zagreba
09:15 KUU Milan Begović, Vrlika – folklorni program
09:30 Sinjske mažoretkinje i mali alkari
10:00 KUD Bjelovar, Bjelovar – folklorni program
10:30 – 13:00 Povijesna postrojba Bjelovarski graničari – Husari 1756 – scenski prikaz
11:00 HORKUD Golub, Bjelovar – barokni šetači
11:15 KUD Ivan Vitez Vranski, Nova Rača – scenski prikaz
11:30 Povijesna postrojba Vitezovi Vranski, Pakoštane – scenski prikaz
12:00 KUD Sveti Juraj, Kras, općina Dobrinj – folklorni program
12:15 KUD Družina i čipkarice iz Paga – folklorni program
12:30 KUD Vinac, Stankovci i vokalni sastav Kantalice, Zadar – folklorni program
12:45 KUD Kamen Sirač, Sirač – folklorni program
16:30 KUD Petar Zrinski, Vrbovec

 

PERIVOJ DVORCA ELTZ
20:00 – 21:00 TZ Bilogora-Bjelovar: scenski prikaz manifestacije, Bilo Bilogore – bilo Hrvatske“ – glazbeno-scenski prikaz

 

VUKOVARSKI KORZO – livada preko puta Veleprometa
10:00 – 18:00 Festival igračaka Ivanić Grad u gostima
(pauza od 14.00 do 16.00 sati)

 

AMFITEATAR I ŠETNICA UZ DUNAV
14:00 – 16:00 Kuhanje čobanca uz pjesmu – natjecanje
18:00 Proglašenje pobjednika i degustacija čobanca

 

AMFITEATAR ISPOD VUKOVARSKOG VODOTORNJA
17:15 – 17:30 Cantus ante omnia – ženski pjevački zbor
17:30 – 18:00 Vokalni ansambl L.I.P.E. iz Siska – samostalni koncert
18:00 – 18:45 drugA STRANA Festivala – predstavljanje glazbenog odjela Osnovne škole Dragutina Tadijanovića, Vukovar

NEDJELJA, 5.5.

TRG REPUBLIKE HRVATSKE
18:30 Koncert „Prijatelji stari, gdje ste?“ – koncert posvećen poznatom hrvatskom književniku, slikaru, tekstopiscu i autoru mnogobrojnih šansona Željku Sabolu u okviru kojeg ćemo se prisjetiti nekih hitova koje je skladao, poput “Djevojka za jedan dan”, “Pusti me da spavam”, “Stare ljubavi”, “Sve se vraća, sve se plaća”, “Samo simpatija”, “Ostala si uvijek ista”, “Zakuni se ljubavi”, “Zagrljeni” i mnogi drugi – glazbeni program, razni izvođači
20:30 Koncert TIHO ORLIĆ

 

VUKOVARSKI KORZO / TRG REPUBLIKE HRVATSKE
10:00 – 20:00 Eko-etno sajam – degustacija/prodaja autohtonih proizvoda
10:00 KUD Josip Kozarac, Posavski Podgajci – folklorni program
10:30 Izvorna folklorna skupina Brčevec – folklorni program
10:45 Predstavljanje manifestacije „Kaj su jeli naši stari“ iz Vrbovca – predstavljanje autohtonih jela toga kraja

GALERIJA

FEED

Fotografije iz objava korisnika: Visit Vukovar - Turistička zajednica grada Vukovara ... See MoreSee Less
View on Facebook
Fotografije iz objava korisnika: HRVATSKA MATICA ISELJENIKA ... See MoreSee Less
View on Facebook

Info

info@organizatori.hr
Instagram

Kontaktirajte nas.

    PRIJATELJI I PARTNERI FESTIVALA

    Zoran Milanović